Jest zgoda. Plan obniżenia podatków w Holandii coraz bliższy realizacji.

12 wrzesień 2014

W kraju tulipanów jest coraz większa szansa na obniżenie podatków od dochodów. Pechtold zaniepokojony sytuacją finansową Holendrów, dokłada wszelkich starań do tego, aby w budżecie na 2015 rok znacznie zmniejszyć zobowiązania.

Holenderski polityk, przewodniczący partii Demokraci 66, Alexander Pechtold, martwiąc się o sytuację finansową klasy średniej, dąży do obniżenia podatków już od początku 2015 roku.

„To jest najlepsza decyzja dla gospodarki, a tym samym dla pracy” – tak skomentował decyzję o obniżeniu podatków, przewodniczący partii socjalno-liberalnej w Królestwie Niderlandów. Według Pechtold partie koalicyjne poświęcają zbyt mało uwagi samym obywatelom. W planach rządu nie ma na chwilę obecną obniżek podatków, co sam polityk uważa za nierozsądne z punktu widzenia gospodarki kraju.

Będą niższe podatki w Holandii?
Pomysł partii Demokraci 66 popierają również przedstawiciele Unii Chrześcijańskiej i SGP. Ostatnie zmiany w budżecie zmniejszyły obciążenia podatkowe dla osób najbogatszych. Zdaniem polityków, bardzo ważnym jest wprowadzenie zmian, które dotkną osoby o najniższych i średnich dochodach, już w przyszłym roku.

Trwające rozmowy na temat holenderskiego budżetu na przyszły rok, oznaczają tzw. walkę polityczną. Zmniejszenie opodatkowania pracy najmniej zarabiających w Królestwie Niderlandów to temat bardzo kontrowersyjny, zwłaszcza, że taka decyzja znacznie podniesie deficyt i dług publiczny Holandii w kolejnym roku. Takie zmiany mają więc swoje uzasadnienie, jeśli chodzi o portfele mieszkańców holenderskiego państwa, ale i w budżecie Królestwa Niderlandów. Czy mieszkańców Holandii czekają niższe podatki? W najbliższym czasie poznamy ostateczną decyzję polityków przy zatwierdzaniu budżetu na kolejny rok.zwrotpodatkow.pl | zwrot podatku Anglia | zwrot podatku Niemcy | zwrot podatku Norwegia | zasiłek rodzinny Kindergeld | zasiłek rodzinny Norwegia