Gdzie szukać pracy w krainie wiatraków?

9 październik 2014

Wybieram się do pracy do Holandii. Czy tam znajdę zatrudnienie? Gdzie najłatwiej będzie znaleźć pracę? Gdzie aktualnie pracodawcy poszukują nowych pracowników? Sprawdziliśmy i odpowiadamy!

Sieciówki zawsze dadzą pracę
Jeżeli znamy język holenderski łatwo będzie nam znaleźć zatrudnienie w Królestwie Niderlandów. Problem komplikuje się, gdy znamy jedynie podstawowy język angielski i wyjeżdżamy do Holandii bez miejsca pracy, które tu i teraz na nas czeka. Wówczas warto rozglądać się przede wszystkim po wielkich sieciach holenderskich sklepów, takich jak AH, Lidl czy Aldi. W takich miejscach poszukują ciągle nowych pracowników, np. do pracy na magazynach lub do układania towaru na sklepowych półkach.

Ponadto, McDonaldy na bieżąco zatrudniają pracowników na płacę minimalną. Inne knajpy, restauracje i kawiarnie w większych miastach też mają stosunkowo dużą rotację, z tym, że w nich z czasem będą od nas mogli oczekiwać nauki języka holenderskiego. Praca jednak w tego typu miejscach pozwoli nam na codzienny kontakt z Holendrami, a co za tym idzie, nauka języka będzie o wiele łatwiejsza.

Gdzie po pracę do Holandii?
Tam, gdzie duże miasta, tam istnieje większa szansa na zatrudnienie. W Amsterdamie już wielu Polaków znalazło swoje miejsce. Z kolei w okolicach Hagi, w szklarniach również poszukują chętnych do pracy. Na początku jednak nie ma co liczyć na zatrudnienie na wynagrodzenie niższe niż minimalne, chyba, że wcześniej udało nam się z pracodawcą ustalić inne warunki zatrudnienia. W każdym razie, praca w Holandii nadal czeka na Polaków – należy jej jednak dobrze poszukać, aby znaleźć taką ofertę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia.


zwrotpodatkow.pl | zwrot podatku Anglia | zwrot podatku Niemcy | zwrot podatku Norwegia | zasiłek rodzinny Kindergeld | zasiłek rodzinny Norwegia